Aktualny build: 6.2.8200
Microsoft odłącza popularnego Pasjansa od Windows 8! (pozwoli także kontynuować granie na Windows Phone) 7:3417 August 2012 Autor: Łukasz Krygier

Redakcja WPDownUnder donosi o wstrząsającej zmianie wraz z premierą systemu Windows 8. Nie chodzi tu o “nowoczesny interfejs”, lecz o fakt, iż najpopularniejsza gra na świecie, Pasjans, przestał być integralną częścią systemu operacyjnego i gra będzie dostępna jako dodatek do systemu w Windows Store.

Pomimo tego, iż gra nadal jest dostępna do pobrania za darmo jako Microsoft Solitaire Collection, stałą się także pozycją Xbox Live z osiągnięciami.

Bardziej interesujący jest fakt, iż wraz z aktualizacją gry można będzie pauzować i wznawiać grę z poziomu dowolnego komputera, tabletu bądź smartfonu z Windows Phone.

Przypuszczamy, że dane dotyczące gry przechowywane są w chmurze obliczeniowej i powstanie także gra dla systemu Windows Phone.

Jak się okazuje, Pasjans nie jest tutaj sam na polu walki – Microsoft Mahjong i Microsoft Saper będą oferowały identyczną funkcjonalność.

Naszym zdaniem nie ma powodów do obaw, gdyż nie od dziś wiadomo, iż gry nie są fabrycznie preinstalowane w systemie Windows w edycji przeznaczonej głównie dla firm i profesjonalistów. Najbardziej niezadowoleni mogą być użytkownicy wersji przeznaczonych do domowego użytkowania, gdzie muszą połączyć się z Internetem, żeby móc pograć sobie w popularnego Pasjansa, czy Sapera. Rozumiemy dobre intencje giganta z Redmond i pochwalamy przede wszystkim wsparcie dla wielu platform.

Źródło: WPDownUnder

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń wpis:
Rating: 3.0/5 (5 votes cast)
Microsoft odłącza popularnego Pasjansa od Windows 8! (pozwoli także kontynuować granie na Windows Phone), 3.0 out of 5 based on 5 ratings

Ten artykuł został znaleziony przez:

 • pasjans pajak windows 8
 • pasjans windows 8
 • pasjans w windows 8
 • PASJANS NA WINDOWS 8
 • windows 8 pasjans pająk
Podobne artykuły
 • Windows 8 – tylko 0,11% rynku systemów operacyjnych

  Microsoft udostępnił 29 lutego do użytku publicznego wersję…

 • Microsoft zaprezentował Windows Server 2012, przenosi firmę do chmury 8

  Zapomnij o Windows 8. Windows Server 2012 jest…

 • HP ProLiant ML110 G7, pierwszy serwer z Windows 8?

  Podczas tegorocznych targów WPC 2011 dużo mówiło się…

 • Pq

  jaka lipa :/ Pająka pewnie nie będzie wcale. W co będzie się pykać ? :(

.
Ostatnie komentarze
Ostatnio na forum
.

Linki
oko Partnerzy
Zakaz kopiowania treści z portalu bez zgody autora. Właściciele portalu mywindows8.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki wdrożenia sugestii zawartych w treści. Wszelkie komentarze są własnością osób komentujących, z zastrzeżeniem możliwości ich edycji lub usunięcia z powodu niestosownej zawartości.
oko